Torba zamszowa ze skóry bydlęcej Łódź

Zamsz to kapryśny surowiec – trudny w utrzymaniu czystości, konserwacji oraz mało żywotny. Lubimy buty, torby, kurtki uszyte z naturalnego zamszu – ale co o nim tak naprawdę wiemy?

Skóra zamszowa definicja

zamsz definicja

Zamsz – to skóra która powstała z przecięcia skóry zwierzęcia na dwie warstwy – dolną oraz wierzchnią. W wyniku czego nie mamy tutaj lica skóry a tak zwaną w żargonie kaletniczym “lepszą dwoinę”. Garbowanie zamszu najczęściej wykonuje się metodą tłuszczową. Najczęściej zamsz pozyskuje się ze skóry zwierząt takich jak: kozy, owce, krowy. Odmianą zamszu jest nubuk, jest to skóra pozyskana w ten sam sposób, jednak z krótszym, szlifowanym włosiem, mniej wyczuwalnym pod palcami.

Źródło: opracowanie własne + Wikipedia

Gdzie znajdziemy przykłady zamszu? Realizacje

Torby ze skóry naturalnej – Vintage od Brytyjka.pl

torba ze skory zamszowej

Torba skórzana aby wyglądała na autentyczny produkt typu vintage (postarzany), powinna zostać uszyta z odpowiedniego gatunku skóry. Zamsz jest jednym z najczęściej wybieranych surowców w szyciu takich toreb męskich, młodzieżowych czy damskich. Dobrym przykładem jest sklep z młodzieżowymi torbami szkolnymi z adresu https://www.brytyjka.pl/torby-mlodziezowe-szkolne-cat-48.html. Prezentowane tutaj modele toreb dla nastolatków łączą aspekty praktyczny (spora liczna kieszeni, bezpieczne zamknięcie klapą i zamkiem, wodoodporność), z stylowym wykończeniem skóry naturalnej.

Dlaczego skóra bydlęca to najlepszy wybór dla torby młodzieżowej?

Jest dość tania jak na naturalny surowiec, posiada ciekawą strukturę, nawiązującą do stylu vintage i retro, a co najważniejsze jest to bardzo mocny materiał, który w warunkach szkolnych spisuje się idealnie.

Torby do pracy dla mężczyzn ceniących grubą skórę bydlęcą

Każdy mężczyzna ceni sobie dodatki które towarzyszyć będą mu przez długi czas. Tak jest i z torbami skórzanymi, szczególnie tymi do pracy. Sprawdzaliśmy różne gatunki skóry naturalnej i wykonane z nich torby do pracy. Jednak na potrzeby tego artykułu posłużę się przykładami toreb skórzanych vintage z tego sklepu https://www.brytyjka.pl/torby-ze-skory-naturalnej-cat-37.html.